Nástěnná malba

Nástěnná malba je jednoduchým způsobem, jak ozvláštnit klasický pokoj.
Malba dobře doplňuje interiér a lze ji přizpůsobit prostoru, popřípadě pomocí ní zvýraznit některé atypické prvky pokoje jako jsou sloupy, výklenky apod.
Malba v dětském pokoji rozvíjí fantazii a kreativitu dětí. Díky malbě děti rády tráví čas ve svém pokoji a některé dokonce díky malbě na zdi začaly samy od sebe chtít spát ve svém pokojíku.
Prostředí, ve kterém děti tráví čas je velmi důležité pro jejich správný rozvoj a dostatek vhodných podnětů může mít velmi pozitivní vliv při tomto vývoji. Nástěnná malba může také zabránit různým dětským strachům (děti najednou nejsou v pokoji samy, ale mají kolem sebe zvířátka…)
Stejně tak se nástěnné malby mohou vyjímat také ve školkách, dětských koutcích či domech dětí a mládeže.
Barvy do interiéru
K malbě na zeď interiéru používám zdravotně nezávadné, vodou ředitelné barvy. Jejich výhodou je, že rychle schnou a jsou bez zápachu, dítě tedy může v pokojíku být například se mnou a pozorovat vznik malby.
Případné přemalování těchto barev je jednoduché, nemusí se škrábat, stačí pouze několik vrstev barvy (např. Primalex apod.)
Detaily a kontury dokresluji zlatými a stříbrnými fixami.
Barvy do exteriéru
K malbě v exteriéru používám buď barvy nebo spreje.
Barvy jsou zdravotně nezávadné, vodou ředitelné barvy určené do exteriéru, jsou tedy odolné vůči slunečnímu záření i dešti.
Spreje používám značky Montana, protože disponují širokou škálou barev a typů (lesk, mat, atd.), jsou odolné vůči venkovním vlivům a drží téměř na jakémkoliv povrchu.
Sprejové barvy je možné použít i v interiéru, je však třeba počítat s tím, že spreje budou cítit několik dní po aplikaci a je tedy třeba prostor dobře větrat a nepobývat v něm bezprostředně po malbě.

Galerie realizací

Divočina

Pokoj malé Violky, která má ráda zvířátka. Jak česká, tak ta exotická. Jedna stěna se proměnila v africkou savanu, zatímco druhá v "český dvorek". Violka má na "české" zdi vymalovaná zvířátka, která zná z procházek po vesnici, kde bydlí, koníci jsou Baletka a Nugát, pejsek ten, co jim běhá po dvorku...

Při malování tohoto pokojíčku jsem načerpala novou zkušenost s malováním na hliněné omítky. Nejdříve jsem se trochu obávala, zda barvy, kterými jsem zvyklá malovat, budou vyhovovat a půjde to s nimi, ale nakonec nebyl problém. Jen omítky více sály, zato však struktura zdi vytvářela příjemný dojem a barvy byly hezky syté.

Trochu problém byl s konturami fixy, kterými na závěr malby obtahuji. Tím, že omítky byly hodně drsné, fixy se rychleji vypisovaly a nechytaly tak dobře a jednolitě, jako na hladkou zeď. Ale i s tím jsem si nakonec poradila a výsledek myslím dopadl moc dobře.

 

Anděl v zahradě

Malba v pokoji holčičky, která má nesmírně ráda růžovou barvu, motýlky, kytky... a ve spánku ji má hlídat anděl, aby měla hezké sny.

Kouzelný les

Zvířata a květiny magického lesa, ve kterém kromě víly žijí i tři děti.

Máme rádi zvířata

Pokoj malého kluka, který byl fascinovaný encyklopedií zvířat, kterou jsem na malování s sebou přinesla. Nemohl si vůbec vybrat, jaká všechna zvířata by v pokoji chtěl. Nakonec jsme vybrali opravdu hodně docela nesourodých zvířat 🙂

MŠ Březinka

Malba na komín v Mateřské škole ve Březince.

Každé dítě ze školky si mohlo vymyslet jednu věc, kterou by chtělo mít na komíně namalovanou... Někdo ptáčka, jiný včelku, nebo kytičku. A tak je pro děti malba mnohem osobnější. Každý tam má kousek svůj...

Strom Yggdrasil

Malba na motivy mýtického stromu YGGDRASIL, který propojuje nebe a zemi. Jeho kořeny jsou propletené s kořínky ostatních rostlin a větve stromu sahají až k nebi. Vše souvisí se vším, vše je dohromady propletené a propojené.

 

Kočičí strom

Pokojíček pro malou holčičku, jemný, růžový, kočičky, kytky, motýli a tak...

Podmořský svět

Ve správném podmořském světě nemohla samozřejmě chybět ponorka, chobotnice, velryba ani humr 🙂

V tom nadmořském pak létající balón a ptáci.

Rozkvetlý stůl

Květiny na rozveselení kuchyně..kromě klasických barev jsem použila i zlatou, která na zdi vypadá velice hezky a když na malbu zasvítí slunce, krásně se třpytí...

Kvetoucí večerka

Malba ve večerce Liany Sýkorové v Havlíčkově ulici v Mladé Boleslavi.

Zmrzlinová zeď II.

Nová zmrzlinová zeď je k vidění v Havlíčkově ulici v Mladé Boleslavi. Další moji malbu můžete vidět také uvnitř ve večerce Liany Sýkorové na této adrese.

Zmrzlinová zeď I.

Tato  zeď se nachází v Havlíčkově ulici v Mladé Boleslavi a patří k večerce Liany Sýkorové. Malba měla sloužit jako reklama na točenou zmrzlinu a zkrášlovat fádní prostor sídliště.zeleným fixem.

Samotná realizace trvala 3 dny.

Použitá technika jsou spreje a kontury zlatým a zeleným fixem. Rozměry zdi jsou přibližně 4x4 metry.

Toto dílo bylo k vidění asi týden začátkem dubna 2010, poté majitel objektu nakázal zeď přetřít na šedo, protože toto podle něj nebyla klasická reklama (?!)

 

 

 

Žlutý strom

Rozměry zdi jsou 2,5 x 2 metry. Ani na barevnou zeď nebyla malba problém a pokoj hned vypadá útulnější.