Nástěnná malba

Nástěnná malba je jednoduchým způsobem, jak ozvláštnit klasický pokoj.
Malba dobře doplňuje interiér a lze ji přizpůsobit prostoru, popřípadě pomocí ní zvýraznit některé atypické prvky pokoje jako jsou sloupy, výklenky apod.
Malba v dětském pokoji rozvíjí fantazii a kreativitu dětí. Díky malbě děti rády tráví čas ve svém pokoji a některé dokonce díky malbě na zdi začaly samy od sebe chtít spát ve svém pokojíku.
Prostředí, ve kterém děti tráví čas je velmi důležité pro jejich správný rozvoj a dostatek vhodných podnětů může mít velmi pozitivní vliv při tomto vývoji. Nástěnná malba může také zabránit různým dětským strachům (děti najednou nejsou v pokoji samy, ale mají kolem sebe zvířátka…)
Stejně tak se nástěnné malby mohou vyjímat také ve školkách, dětských koutcích či domech dětí a mládeže.
Barvy do interiéru
K malbě na zeď interiéru používám zdravotně nezávadné, vodou ředitelné barvy. Jejich výhodou je, že rychle schnou a jsou bez zápachu, dítě tedy může v pokojíku být například se mnou a pozorovat vznik malby.
Případné přemalování těchto barev je jednoduché, nemusí se škrábat, stačí pouze několik vrstev barvy (např. Primalex apod.)
Detaily a kontury dokresluji zlatými a stříbrnými fixami.
Barvy do exteriéru
K malbě v exteriéru používám buď barvy nebo spreje.
Barvy jsou zdravotně nezávadné, vodou ředitelné barvy určené do exteriéru, jsou tedy odolné vůči slunečnímu záření i dešti.
Spreje používám značky Montana, protože disponují širokou škálou barev a typů (lesk, mat, atd.), jsou odolné vůči venkovním vlivům a drží téměř na jakémkoliv povrchu.
Sprejové barvy je možné použít i v interiéru, je však třeba počítat s tím, že spreje budou cítit několik dní po aplikaci a je tedy třeba prostor dobře větrat a nepobývat v něm bezprostředně po malbě.

Galerie realizací

Zpět
IMG 6286 P4020051 P4020053 IMG 6285 IMG 6274 IMG 6287 DSC00109 P4030067