Nástěnná malba

Nástěnná malba je jednoduchým způsobem, jak ozvláštnit klasický pokoj.
Malba dobře doplňuje interiér a lze ji přizpůsobit prostoru, popřípadě pomocí ní zvýraznit některé atypické prvky pokoje jako jsou sloupy, výklenky apod.
Malba v dětském pokoji rozvíjí fantazii a kreativitu dětí. Díky malbě děti rády tráví čas ve svém pokoji a některé dokonce díky malbě na zdi začaly samy od sebe chtít spát ve svém pokojíku.
Prostředí, ve kterém děti tráví čas je velmi důležité pro jejich správný rozvoj a dostatek vhodných podnětů může mít velmi pozitivní vliv při tomto vývoji. Nástěnná malba může také zabránit různým dětským strachům (děti najednou nejsou v pokoji samy, ale mají kolem sebe zvířátka…)
Stejně tak se nástěnné malby mohou vyjímat také ve školkách, dětských koutcích či domech dětí a mládeže.
Barvy do interiéru
K malbě na zeď interiéru používám zdravotně nezávadné, vodou ředitelné barvy. Jejich výhodou je, že rychle schnou a jsou bez zápachu, dítě tedy může v pokojíku být například se mnou a pozorovat vznik malby.
Případné přemalování těchto barev je jednoduché, nemusí se škrábat, stačí pouze několik vrstev barvy (např. Primalex apod.)
Detaily a kontury dokresluji zlatými a stříbrnými fixami.
Barvy do exteriéru
K malbě v exteriéru používám buď barvy nebo spreje.
Barvy jsou zdravotně nezávadné, vodou ředitelné barvy určené do exteriéru, jsou tedy odolné vůči slunečnímu záření i dešti.
Spreje používám značky Montana, protože disponují širokou škálou barev a typů (lesk, mat, atd.), jsou odolné vůči venkovním vlivům a drží téměř na jakémkoliv povrchu.
Sprejové barvy je možné použít i v interiéru, je však třeba počítat s tím, že spreje budou cítit několik dní po aplikaci a je tedy třeba prostor dobře větrat a nepobývat v něm bezprostředně po malbě.

Galerie realizací

Zpět
IMG 4562 IMG 4572 IMG 4564 IMG 4567 IMG 4543 IMG 4548 IMG 4555 IMG 4558 IMG 4557 IMG 4569 IMG 4579 IMG 4594 IMG 4597 IMG 4589 IMG 4574